Carven

Perfumy Carven | Carven – ikona wśród perfum. Francuska marka haute-couture Carven koncentruje się na produkcji odzieży, obuwia, dodatków oraz perfum. Należy w swej branży do prawdziwych ikon, a jej pierwsze perfumy, Ma Griffe, zaliczane są do takich klasyków, jak Channel No.5.

Marka Carven została założona w 1945 r. w Paryżu przez Carmen de Tommasso, która postanowiła projektować ubrania dla kobiet niskiego wzrostu. Sama była niewysoka i brakowało jej na rynku ubrań, które by optycznie wydłużały postawę. Zrezygnowała z ukończonego kierunku – projektowania wnętrz – i z typową dla siebie energią zaczęła projektować ubrania.

Carmen szybko wypełniła niszę na rynku, projektując również ubrania dla młodych kobiet, które wówczas były często pomijane przez projektantów. Szybko odniosła ogromny sukces. Później marka została przejęta przez Guillaume Henry’ego, który ożywił ją i uczynił bardziej przystępną cenowo.

Takie cechy, jak eleganja, kobiecość, inspiracja podróżami i sztuką znalazły odzwierciedlenie również w perfumach marki. Wspomniane już perfumy dla kobiet Ma Griffe zostały stworzone przez Jeana Carlesa w 1946 r. Zapach ten cieszył się sympatią klientek przez ponad 60 lat. Pierwsze perfumy dla mężczyzn, Vetiver, zostały stworzone w 1957 r. przez Edouarda Hache. Do dziś należą do jednych z najbardziej lubianych.

Marka ma obecnie na swoim koncie prawie dwadzieścia perfum dla kobiet i mężczyzn, które współtworzył m.in. Francis Kurkdjian. Perfumy Carven są gwarancją najwyższej jakości i wyszukanego stylu.

Wyszukiwanie szczegółowezastosowaćAnuluj
Opis kategorii
Masz pytanie? Interesuje Cię konkretny detal? Zapytaj nas.
Zadaj pytanie
Nowe pytanieTwój login:Twój e-mail:(e-mail nie będzie widoczny)Nagłówek:Wiadomość:Zadać pytanie
Twój login:Twój e-mail:(e-mail nie będzie widoczny)Wiadomość:Dodać odpowiedź