Jak wybrać perfumy

Co to perfumy, wody toaletowe i wody kolońskie?

Opis produktu jako perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska określa, zgodnie z odpowiednimi normami, jaka jest treść kompozycji pachnące perfumy w danym produktun. Dobrą zasadą jest, że im wyższa jest zawartość, tym silniejszy zapach i tym dłużej zapach będzie trwać. Jednak ta zasada nie może być stosowana do wszystkich perfum.

Ze względu na odmienny skład, korzenna woda toaletowa może być znacznie bardziej intensywna, niż woda perfumowana cytrusowa o większej proporcji kompozycji perfum zapachowych. Intensywność zapachu, oprócz tej proporcji, znacząco wpływa na skład samego produktu.

Ale jeśli będziemy porównywać ten sam produkt w wersji woda toaletowa i woda perfumowana np. Hugo Boss no. 6 a Hugo Boss No. 6 Intense, możemy powiedzieć, że zapachowa woda o tym zapachu będzie bardziej intensywna i potrwa dłużej niż woda toaletowa.

Specjalne kategorie są czyste perfumy. Są to bardzo mocne i skoncentrowane zapachy, których nie znajdujemy zbyt wiele na rynku, ponieważ są produkowane głównie przez wyspecjalizowanych producentów. Zapachy są bardzo silne i intensywne. Zwykle trwa cały dzień, ale nie nadaje się do codziennego użytku ze względu na swoją intensywność. Ponadto ich cena jest zwykle najwyższa.


Woda kolońska Woda toaletowa Woda perfumowana Perfumy
Label.men Cologne Hugo Boss No. 6 DKNY Be Delicious Lady Korloff Intense

 

Perfum (extrakt, P) – zawiera 15% -30% kompozycji zapachowej perfum w stężonym alkoholu.
-oferta TUTAJ
Woda perfumowana (Eau de Parfum, EDP) – zawiera 8% -15% kompozycji zapachowej perfum w około 85% -90% alkoholu.
-oferta TUTAJ
Woda toaletowa (Eau de Toilette, EDT) – zawiera 4% -8% kompozycji zapachowej perfum w około 80% alkoholu.
-oferta TUTAJ
Woda kolońska (Eau de Cologne, EDC) – zawiera 3%-5% kompozycji zapachowej perfum w około 70% alkoholu.
-oferta TUTAJ


 

Wytrzymałość perfumu

Perfumy są bardzo indywidualne, ale generalnie zależą od kilku czynników. Zasada bardziej intensywnego zapachu o większej proporcji kompozycji zapachowej (perfumy, woda perfumowana) wytrzyma dłużej niż Woda toaletowa. Nie zawsze może to być reguła.

Rozróżniamy również trzy części perfumu - głowa, serce i podstawa, w zależności od tego, jaki zapach uwolnią z perfumu.

Głowa – wysokie tony są pierwszymi, które odczuwamy po zastosowaniu. Głowa perfum będzie stanowić pierwsze wrażenie, a tym samym postawił duży nacisk. Czas trwania wynosi od 2 do 15 minut.
Serce – w następstwie głowy perfum wsiadają mediana dźwięki, które pachnie większość z 2-3 godzin po aplikacji.
Podstawa – niskie tony opuszczają perfumy bardzo powoli i trwają do 8 godzin, ale nie są wyjątkiem dla perfum, które działają przez 10 lub więcej godzin.

Na przykład zapach Korloff No Ordinary Man woda perfumowana o pikantnym aromacie dla pierwszego wrażenia zapachów pieprzu różowego, yuzu, bergamotki, anyżu gwiazdkowego - te składniki tworzą tak zwaną głowę. W sercu perfum po chwili czujemy fiolet, mirrę i orzechy laskowe. Po kilku godzinach rozwinie się baza zapachu, który tworzy skórę, paczulę, wetiwer i piżmo.